Profile Przewodników

Nasz portal zrzesza najlepszych przewodników z wieloletnim doświadczeniem. Znajdź interesujące Cię nazwisko i kliknij w profil.

Adam Pieprzycki

Adam Pieprzycki (ur 1975)

instruktor alpinizmu PZA, trener wspinaczki sportowej II klasy, ratownik ochotnik TOPR. Wspina się od 1993 roku, członek Klubu Wysokogórskiego Kraków.

Działałem w ramach akcji Tatry bez Młotka (Zamarła Turnia), Komisji Bezpieczeństwa PZA, Komisji Szkolenia PZA i jako opiekun Grupy Młodzieżowej PZA. Tatromaniak, jestem autorem wielu nowych dróg w Tatrach. Wspinałem się w Alpach (ulubiony rejon to Chamonix), Yosemite (USA), Trango (Pakistan) i Qonglai Mountain (Sichuan, Chiny). Lubię różnorodność wyzwań od piaskowcowego boulderingu na południu Polski i hakówki przez wspinanie sportowe w skałkach (najlepsze na Kalymnos i Rożnowie), górach latem i zimą (zwłaszcza w Tatrach). Uczestniczyłem w biegach górskich (np.: Bieg Rzeźnika, Bieg 7 Dolin, Biegu Granią Tatr, Łemko Maraton, Ultra Bieg na Babią Górę, wygrana w Paklenica Ultra Trail, Bieg na Brzankę, Bieg Marduły, Bieg na Kasprowy i inne). Przeszedłem w zespole ze wsparciem Główną Grań Tatr w 106h i 38 min.